Výlety pro seniory v letních měsících

29/06/2015

Jak bylo přislíbeno v květnové „Pětce pro vás“ radnice připravila další výlety pro seniory. Podobně tak, jako v měsíci červnu, jde o jednodenní výlety po hradech, zámcích a lidové architektuře. První série vzbudila velkou vlnu zájmu a byla hned obsazena. Pokud jste byli zklamáni, že pro vás nezbylo místo, neváhejte se tedy přihlásit.

Odjezd z Prahy 5 je plánován v  8:30 s návratem okolo 17:00. Cena jednoho výletu pro osobu je 50,- Kč. V této ceně je doprava autobusem z Prahy 5 do cíle výletu a zpět, vstup na hrad, zámek nebo skanzen a pitný režim. Maximální kapacita je 50 osob na jeden výlet. Pokud máte zájem o další informace, sdělí vám je sociální pracovnice MČ Praha 5 paní Jitka Straňáková, Dis., na telefonu 257 000 420.

Cíli výletu jsou tato místa:

• čtvrtek 16. července – hrad Kost
  • čtvrtek 23. července – Skanzen Přerov nad Labem
  • čtvrtek 30. července ­­ – zámek Hořovice
  • čtvrtek 6. srpna – Sázavský klášter
  • čtvrtek 13. srpna – zámek Zbiroh
  • čtvrtek 20. srpna – Hamouzův statek ve Zbečně
  • čtvrtek 3. září –  Zámek Žleby

Podmínky, za kterých je možno se přihlásit:

• věk nad 65 let, trvalé bydliště na území Městské části Praha 5
  • dobrý zdravotní stav (nahlásit případná omezení)
  • občanský průkaz a kartičku zdravotní pojišťovny s sebou
  • mobilní telefon a svačinu s sebou (oběd si mohou účastníci zakoupit v místních restauracích)
  • žádný alkohol

Závazné přihlášky jsou k dispozici na stojanech na recepcích obou budov MČ Prahy 5 a na informačním středisku Barrandov. Dostupné k vytištění jsou též na webových stránkách MČ Prahy 5. Uzávěrka přihlášek je vždy týden před výletem. Výdej poukazů bude probíhat od 3. 7. 2015 v budově MČ Prahy 5, na Nám. 14. října č. 4, v Hlavní pokladně, 2. patro, vždy v úředních hodinách: Pondělí a středa 8:00 – 12:00, 13:00 – 17:45, Úterý, čtvrtek a pátek 10.00 – 12.00.

Při zakupování poukazů je nutné mít s sebou řádně vyplněnou přihlášku a občanský průkaz.

Přílohy ke stažení