Výlet s tajenkou Prokopským údolím má úspěch!

14/04/2014

Seniory, pejskaře i maminky s dětmi, kterak drží v ruce doplňovačku a luští tajenku, můžete v těchto dnech potkat ve známém pražském údolí. Projekt Výlet s tajenkou pro seniory, jejich rodiny a přátele, který se koná pod záštitou Prahy 5 a prvního zástupce starosty JUDr. Petra Lachnita, se setkal s mimořádným ohlasem.

I když jsme původně mysleli, že na výlet půjdou hlavně senioři, ukázalo se, že luštit tajenku baví skoro každého. Vyrazit s rodinou a přáteli na výlet ven, protáhnout si tělo na čerstvém vzduchu, pobavit se a ještě za odměnu získat skleničku s pohádkovým motivem, zkrátka považují lidé za dobrý nápad. Během měsíce celou trasu prošlo více než 300 lidí a ohlasy jsou skvělé. Přihlásil se nám i jeden Dětský domov, který si výlet pro své svěřence naplánoval v příštích dnech,“ dodává  JUDr. Petr Lachnit.

Text výletu s tajenkou, doplňovačku i mapu si můžete  jedním kliknutím stáhnou a vytisknout na webu MČ Praha 5 nebo na stránkách velkadobrodruzstvi.cz

Procházku jsme si s kamarádkou skvěle užily. Jely jsme přesně podle plánu – autobusem do Hlubočep, pak jsme šly 2 hodiny výlet a luštily, až se nám z hlav kouřilo. Zpátky jsme se svezly vláčkem z Holyně. Otázky jsou tak akorát, mnoho napoví informační tabule, ale španělskou jeskyni jsme si musely najít až doma v encyklopedii,“ smála se paní Jana Frická, která je v důchodu a výlet plánuje projít ještě jednou i se svým dvanáctiletým vnukem.

Putování začíná pod viaduktem v Hlubočepích. Délka trasy je zhruba 3 km, projde ji každý včetně malých dětí. Výlet je možný jet s kočárkem, na kole, vzít s sebou můžete i psy. Ideální je i pro děti ze školek či žáky základních škol, kteří mohou výlet projít během dopledne. Cesta za hádankou vede Prokopským údolím, až k železniční zastávce v Holyni. Pokud se vám podaří vyluštit tajenku, můžete si za odměnu vyzvednout skleničku s pohádkovým motivem v informačním centru v ulici Štefánikova nebo Krškova.