Všechno nejlepší do roku 2014!

02/01/2014

Vážení spoluobčané,

věřím, že jste prožili příjemné Vánoce ve společnosti svých blízkých a do nového roku jste vstoupili pravou nohou.

Uplynulý rok 2013 byl pro Prahu 5 rokem pozitivním. V letní aukci energií pro občany i pro firmy se podařilo uspořit řádově více než 6 milionů korun. Se začátkem školního roku jsme umístili všechny děti z Prahy 5 do obecních mateřských škol.

Myslíme také na malé i velké sportovce, proto jsme otevřeli dvě nová sportoviště na Barrandově a dva nové squashové kurty při Fakultní Základní a Mateřské škole V Remízku. Díky investicím Prahy 5 jsme zmodernizovali 8 školních zahrad. Děti navštěvující tyto mateřské školky získaly nová a hlavně bezpečná hřiště, a to s ohledem na potřeby dané věkové kategorie.

Dále jsme opravili několik škol a školek, vybavili jsme učebny výpočetní technikou, např. ZŠ Barrandov I. a uspořádali mnoho krásných kulturních a sportovních akcí.

Radnice se aktivně věnuje také seniorům, v roce 2013 připravila řadu akcí (Praštíme do toho!60+, cvičení pro seniory, besedy a přednášky na různá odborná témata, právní poradnu zdarma apod.) a otevřeli jsme, nejen pro seniory, dvě venkovní fitness sportoviště s posilovacími stroji v parku Sacré Coeur a na Barrandově. A pokračovat budeme i v roce 2014.

Nyní bych vám do nového roku popřál, abyste jej prožili ve zdraví, lásce a s kapkou toho štěstí.“

Starosta MČ Praha 5
Ing. Miroslav Zelený (UNP)

Tip na leden

K aktivnímu pohybu jsme po vzoru mnoha evropských metropolí pomohli otevřením venkovního umělého kluziště, které je pro vás přístupné ještě začátkem ledna v parku Portheimka za kostelem sv. Václava v samém centru Smíchova. Přijít můžete každý den od 11 do 20 hodin.

Jste-li milovníky knih Sherlocka Holmese, zajděte 6. ledna od 18 hodin do kavárny Mezi Řádky a poslechněte si příběhy z Holmesových knih, připravena bude i unikátní výstava, připomínající 160. Výročí zrození slavného detektiva.

Aktivit v městské části Praha 5 přibývá a my se o nich zmiňujeme v radničním časopisu Pětka pro vás na webu a také facebooku, sledujete-li nás, budete v obraze i v roce 2014.