Volební účast v Praze 5 dosáhla 63,32 %, voliče neodradil ani silný mráz

26/01/2013

Ve druhém kole přímé prezidentské volby zvítězil Miloš Zeman a stal se tak po Václavu Havlovi a Václavu Klausovi třetím prezidentem České republiky. V Praze 5 přišlo k hlasovacím urnám 37 580 voličů, což představuje 63,32% volební účast.

Zájem obyvatel Prahy 5 byl tedy dle očekávání mírně nižší než v prvním kole. Podle obyvatel se na účasti projevily i silné mrazy, které o volebním víkendu zasáhly Českou republiku.

“Přímá volba, i její druhé kolo, přinesla jen málo překvapení. Už z předchozích průzkumů bylo patrné, že hlavní město Praha bude patrně volit odlišně než většina republiky. Praha 5 se od ostatních částí města téměř neliší, snad lze jenom hovořit o ještě větším posunu doprava, než je pražský průměr,” zhodnotil výsledek 1. zástupce starosty JUDr. Petr Lachnit, který vyjádřil spokojenost s průběhem a zajištěním volby.

“Rád bych pochválil aparát úřadu za kvalitní proškolení a přípravu členů okrskových a dalších volebních komisí. Z průběhu sčítání výsledků je jasné, že všichni ti lidé odvedli dobrou práci. Aparát má bezpochyby také zásluhy na zajištění vybavení volebních místností, stejně tak zajištění servisu pro členy komisí,” dodal 1. zástupce starosty.