Vláda schválila další výjimky pro nošení roušek

12/05/2020

Již od dnešního dne, tedy od úterý 12. května neplatí povinnost nosit roušku mimo bydliště pro účastníky přijímacích řízení a členy zkušebních komisí ve školách či pro pacienty a zdravotnické pracovníky, je-li to třeba při poskytování zdravotní péče. Rozhodla o tom na základě doporučení Ministerstva zdravotnictví na svém zasedání dne 11. května 2020 Vláda ČR.

Při příznivé epidemiologické situaci pak bude od 25. května povinné nošení ochranných prostředků dýchacích cest při pohybu a pobytu mimo bydliště zrušeno. Výjimka bude i nadále platit například pro vnitřní prostory staveb či MHD a vozy taxislužby. Vládě tento krok doporučila Pracovní skupina pro uvolňování karanténních opatření při Ministerstvu zdravotnictví ČR, která vyhodnotila současný vývoj epidemie jako příznivý.

Vláda také schválila krizové opatření k řešení pracovně lékařských služeb. Čestná prohlášení nahrazující posouzení zdravotní způsobilosti osob ucházejících se o zaměstnání tak budou platit do konce nouzového stavu, tedy do 17. května 2020.

Celé znění usnesení vlády v příloze.

• Přílohy

Usnesení Vlády ČR ze dne 11. května k vydání některých mimořádných opatření Ministerstva zdravotnictví.

Příloha č. 1, týkající se výjimky ze zákazu pohybu a pobytu osob na místech mimo bydliště bez ochranných prostředků dýchacích cest s účinností do 25. května.

Příloha č. 2, týkající se zákazu pohybu a pobytu osob bez ochranných prostředků dýchacích cest s účinností od 25. května 2020.

Příloha č. 3, týkající se omezení povozu školských zařízení s účinností od 18. do 25. května 2020.

Příloha č. 4, týkající se omezení slavnostní, divadelních a filmových představení, sportovních a jiných shromáždění a trhů s účinností od 18. do 25. května 2020.

Příloha č. 5, týkající se omezení provozu stravovacích služeb s účinností od 18. do 25. května 2020.

Přílohy ke stažení