Vláda kvůli koronaviru od středy uzavírá školy, od úterý zakázala akce nad 100 účastníků

Ve středu 11. 3. 2020 se zavírají české školy. Jak oznámil premiér Andrej Babiš po dnešním jednání Bezpečnostní rady státu, s účinností od 11. března 2020 se ruší „osobní přítomnost žáků a studentů na základním, středním a vyšším odborném vzdělávání“. Stát kvůli novému koronaviru rovněž zakáže od 18:00 úterý 10. 3. 2020 všechny divadelní, hudební, filmová a další umělecká představení, sportovní, kulturní, náboženské, spolkové, taneční, tradiční a jim podobné akce a jiná shromáždění, výstavy, slavnosti, poutě, ochutnávky, trhy a veletrhy, a to jak veřejné, tak soukromé, s účastí přesahující ve stejný čas 100 osob, a to do odvolání tohoto mimořádného opatření.

Tento zákaz se nevztahuje na schůze, zasedání a podobné akce ústavních orgánů, orgánů veřejné moci, soudů a jiných veřejných nebo soukromých osob (např. valná hromada akciové společnosti), které se konají na základě zákona.

Mimořádné opatření Ministerstva  zdravotnictví ČR (viz příloha) se netýká uzavírání sportovišť ani bazénů a wellnes center.

  • Uzavření škol od středy má platit po dobu neurčitou. Situaci  bude podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha  vláda průběžně vyhodnocovat stejně jako u zákazu hromadných akcí.
  • Mateřských škol se zrušení výuky od středy nebude týkat, řekl ministr Vojtěch. Nejde podle něj o velké kolektivy dětí, navíc by to mělo dopad na rodiče.
  • Vysoké školy mají podle premiéra Babiše postupovat podle zákona, kterým se řídí.

Zdroj: ČT 24

Aktuální informace: ČT 24-koronavirus

Mimořádná opatření Ministerstva zdravotnictví ČR ze dne 10. 3. 2020 níže v přílohách ke stažení.

Přílohy ke stažení