Vláda ČR: individuální sportování na venkovních sportovištích je povoleno

Částečné uvolnění přísných protiepidemických opatření, které začalo platit v úterý 7. dubna, umožní lidem individuálně sportovat bez roušek na venkovních sportovištích, v parcích a na veřejných prostranstvích. To vše za předpokladu, že dodrží minimální odstup dvou metrů od ostatních osob. Od čtvrtka 9. dubna pak budou moci otevřít některé dosud povinně zavřené obchody, od úterý 14. dubna bude dokonce možné v nezbytných případech vycestovat z České republiky.

Na základě rozhodnutí Vlády ČR bude povoleno využívání venkovních sportovišť, parků a veřejných prostranství pro individuální sportování, včetně jízdy na kole a kolečkových bruslích, skateboardingu či běhu atd. Sportování bez použití roušek je ale povoleno pouze za předpokladu, že budou dodržena tato opatření: společně budou sportovat maximálně dvě osoby s výjimkou členů domácnosti a tyto soby při tom nebudou využívat vnitřní zařízení sportoviště, tedy sprchy, šatny a další uzavřené společné prostory.

Ode dneška také mohou začít fungovat sběrny surovin, sběrné dvory a kompostárny. Od čtvrtka 9. dubna si budou moci občané nakoupit nejen v dosud otevřených prodejnách, ale také v hobbymarketech, železářstvích, stavebninách či prodejnách jízdních kol. Všichni prodejci ale budou muset dodržovat přísná hygienická opatření – budou muset zajistit dodržování min. dvoumetrových odstupů mezi zákazníky, obsluhovat v rukavicích a u nejžádanějšího zboží budou muset umístit dezinfekční prostředky.

Zároveň s rozhodnutím vlády Ministerstvo zdravotnictvím prodloužilo opatření o zákazu maloobchodního prodeje a prodeje služeb a o omezeném pohybu osob do konce trvání nouzového stavu.

Od 14. dubna se také uvolní dosavadní zákaz vycestovat z České republiky. Vedle pendlerů a dalších osob s platnou výjimkou budou moci z ČR vycestovat i lidé, kteří prokážou, že je cesta do zahraničí z pracovních či soukromých důvodů nezbytná.     

 

Kompletní výsledky jednání vlády naleznete na http://www.vlada.cz/cz/media-centrum/tiskove-zpravy/vysledky-jednani-vlady-6-dubna-2020-180882/.

 

 

Sacré-Coeur Holečkova, Smíchov
Aréna ulice Hořejší nábřeží, nad náplavkou Vltavy, Smíchov
Hamsíkova, Brdlíkova ulice Hamsíkova, Brdlíkova, Motol
G1 vnitroblok ulice Lohniského, Hlubočepy, sídliště Barrandov
CH1 ulice Lipského, směrem od zastávky tramvaje, Hlubočepy, sídliště Barrandov
Peškova 1 a 2 Peškova, sídliště Barrandov
M, Štěpařská vnitroblok při ulici Záhorského, Hlubočepy, sídliště Barrandov

 

Přílohy ke stažení