Vize Prahy 5 budoucnosti – být dobrou adresou pro všechny věkové skupiny obyvatel

03/12/2020

Příkladná, přívětivá, moderní a zdravá, taková by podle členů Řídící pracovní skupiny (ŘSS) tvorby strategického dokumentu rozvoje městské části měla být v následujících dekádách Praha 5. Členové ŘSS se na tom to shodli při své dalším jednání k návrhové části tvorby dokumenty. Z jednání vyplynulo, že základní vizí, se kterou by měla Praha 5 vzhlížet k budoucnosti je posílení vnímání vedení městské části vůči potřebám obyvatel všech osmi části, které tvoří Prahu 5.

Tvořící se dokument se obrací k budoucnosti Prahy 5. Tou jsou především mladí lidé. Ti, kteří již v Praze 5 bydlí, nebo se plánují s ohledem přeměnu centrální části Prahy 5 v moderní čtvrť západního střihu přistěhovat.

ŘSS konstatovala, že dalším faktorem, který by měl být páteří rozvoje městské části v následujících letech je lepší využití přírodního a kulturního potenciálu městské části. Na tom, že přírodní rozmanitost je jednou z nejsilnějších stránek Prahy 5, se shodli nejen zástupci odborných pracovních skupin, ale přidal se i realizátor návrhové části strategického dokumentu.

Žijeme ve druhé dekádě 21. století, proto nesmí ve strategických úvahách vedení radnice chybět ani bezpodmínečná otevřenost nejen vůči obyvatelům, ale také směrem k organizacím, institucím a podnikatelským subjektům, které svým způsobem ovlivňují život Prahy 5.