Vítězové Talentu zahráli společně s PKF

Vítězové 12. ročníku soutěže “Talent Prahy 5” odehráli ve středu 30. ledna 2019 galakoncert s orchestrem PKF – Prague Philharmonia.

Úspěšný projekt podpory mladých hudebních talentů založila před dvanácti lety MČ Praha 5. U zrodu soutěže Talent Prahy 5 stál mimo jiné radní Lukáš Herold, který společně se starostou Danielem Mazurem na slavnostním koncertě ocenil výkony hudebního mládí.

Talent je pro mladé hudebníky jedinečnou šancí zahrát si s jedním z našich nejlepších orchestrů pod taktovkou světově uznávaného dirigenta. Myslím si, že i díky tomu je tak úspěšný a pro mladé hudebníky prestižní. Jde o životní zkušenost, na kterou se nezapomíná,“ uvedl Lukáš Herold a dodal, že všichni protagonisté koncertu tradičně od MČ Praha 5 dostávají jako dárek CD záznam své spolupráce s uznávaným tělesem.

Soutěž je mimořádná i tím, že se jí účastní mladí hudebníci z  partnerských měst MČ Praha 5. Letos na koncertě zahráli Angelika Fábryová (Petržalka, Slovensko), Wiktoria Grajewska (Varšava –  Žoliborz, Polsko), Filip Samuel Sebesan (Arad, Rumunsko), Mahmoud Verger (partnerské Neukölln, Německo)a Balazs Drahos (partnerské město MČ Újbuda, Maďarsko.(viz program koncertu)

Koncert v Národním domě na Smíchově si proto nenechali ujít  vzácní  hosté, mezi nimiž byli také Dávid Szesztai – maďarský Charge’ d Affaires a. i., Magdalena Moryksiewicz z velvyslanectví Polské republiky, rumunský diplomat Nicolae Blîndu, Ionut Munteanu – ředitel ICR Praha, Ing. Nicolae Dedulea – předseda sdružení Rumunů v ČR či radní Florin Maris z partnerského města Arad (Rumunsko) a Daniela Emeljanovová z MČ „partnerské“ Bratislavy – Petrželky.

 

Výsledková listina 12. ročníku soutěže Talent Prahy 5 

I. kategorie (do 15 let)

  1. místo: Klára Klánská — housle, FZŠ Drtinova
  2. místo: Ayan Ashumova — klavír, FZUŠ Hudební a taneční fakulty AMU v Praze, Johana Kubátová — kytara, ZUŠ Zbraslav
  3. místo: Ema Martincová — hoboj, ZUŠ Štefánikova

Čestné uznání

Julia Heczková a Jana Šilerová — flétny, FZUŠ Hudební a taneční fakulty AMU v Praze
Elisabeth Gedevanisvili — klavír, International School of Prague
Marie Sládková — klavír, ZUŠ Štefánikova
Manus Quinn — trubka, ZUŠ Na Popelce

 

II. kategorie (starší 15 let)

  1. místo: Jakub William Gráf — violoncello, Gymnázium a Hudební škola hl. m. Prahy

 

III. kategorie (Mimořádný talent – studenti konzervatoře)

  1. místo: Karolína Žáková — violoncello, Pražská konzervatoř

 

Program koncertu najdete zde.

Videozáznam MČ Praha 5 z Talentu 2018 najdete zde. (Autor videa: Patrik Kořenář)

Reportáž Praha TV se slavnostního večera ke zhlédnutí zde.