Virtuální 3D úřad a Crazy web na stránkách MČ Praha 5

19/12/2008

MČ Praha 5 spustila na svých stránkách projekt CRAZY WEB a Virtuální 3D úřad. Celý projekt má i své vlastní stránky. Hlavním cílem projektu Crazy web bylo vytvořit nové webové stránky, které by neplnily pouze funkci informačního portálu.

„Jedná se o opravdu velmi neobvyklý projekt, který se klade za cíl přiblížit radnici občanům netradičním způsobem. Crazy web obsahuje například i nenadálé animace, které celý web dokreslují. Předmětem projektu Virtuální úřad je vizualizace celého úřadu. Díky kamerové simulaci můžou občané projít celou budovou radnice na ulici Štefánkova,“ informoval o projektech starosta MČ Praha 5 Milan Jančík.

Crazy web je postaven na flashové aplikaci, která umožňuje všechny tyto zmíněné možnosti. Součástí Crazy webu jsou 3D animace starosty MČ Prahy 5, uklízečky a maskota v podobě loga MČ Prahy 5. Tito panáčci komunikují pomocí „bublin“. Obsah těchto bublin mohou vkládat i občané, prostřednictvím formuláře. Vybrané texty se pak objeví v těchto „bublinách“. Jednou za čas bude vybrán jeden výherce, který přispěl se svojí „hláškou“ a bude mu předána cena. Život na stránkách je zpestřen kočkami, psy, ptáky, kteří se jen tak objeví, něco řeknou a zase zmizí.

„Netradiční pojetí webových stránek má za úkol přiblížit život na Praze 5 také mladším generacím a to formou nezvyklých animací, bláznivých akcí, netradičního designu a celkové hravosti webu,“ řekl o projektu zastupitel a předseda Komise informatiky Herbert Heissler.

Virtuální 3D úřad je vizualizace celého úřadu. Na těchto stránkách si mohou návštěvníci prohlédnout kanceláře, efektivně a rychle najít hledané odbory, lze také vidět detailní složení všech odborů a jednotlivých kanceláří a to včetně kontaktů. Tato aplikace je umístěna na stránkách Crazy webu pod ikonkou 3D úřad v levé časti pod menu.