Velká cena Prahy SK Motorlet Praha v plavání byla plná rekordů

20/10/2017

Jednalo se již o 46. ročník závodu, jehož historie sahá až do roku 1933, kdy byl uspořádán závod na 400m volný způsob a byl vyhlášen jako Velká cena Prahy. Tehdy se plavalo v otevřeném bazénu mezi skalami na Barrandově. V roce 1937 byl závod přesunut do pražských lázní a od roku 1993 je pravidelně pořádán SK Motorlet Praha.

Tento ročník byl skvělým odstartováním zimní sezóny. Do finále se z ranních rozplaveb na 400 m volný způsob probojovala Bára Seemanová. Ve svém osobním rekordu následně získala krásné druhé místo. I ostatní plavci Motorletu se probojovali na stupně vítězů a to: Míša Trnková, Jakub Renc, Nikolaj Tóth a opětovně pak Bára Seemanová. Ale i ti co se na “bednu” nedostali, plavali skvěle a celkem 14ti členný tým získal 35 osobních rekordů! Nutno pozdvihnout výsledky Ondry Smrčka, jehož výkony se šplhají až na výši v dorostenecké kategorii. Všem plavcům patří velká gratulace!

Za MČ Praha 5 se závodů zúčastnil místopředseda výboru pro sport a zahraniční vztahy Zdeněk Doležal, který popřál mnoho sportovních úspěchů všem závodníkům, předal ceny vítězům a poděkoval SK Motorlet nejen za perfektní organizaci závodů, ale především za dlouhodobou práci s mládeží v oblasti sportu.