Vedení radnice Prahy 5 vyznamenalo strážníky Městské policie

17/10/2012

Zástupci trojkoalice TOP 09, ČSSD a VV ve vedení Prahy 5 vyznamenali dne 17. října 2012 příslušníky Městské policie, kteří se podílejí na zajišťování bezpečnosti na území páté městské části. Ocenění za vzornou službu si převzalo pět příslušníků sboru. Radnice slavnostně vyznamená také policisty a členy Hasičského záchranného sboru, a to již v pondělí 22. října.

Vedení radnice Prahy 5 vyzdvihlo především zodpovědnost vyznamenaných a každodenní odvahu, pozitivní příklad a vzor skutečných hrdinů, a to nejen pro mladou generaci.

„Jste akční hrdinové současné reality. Vaše profese je posláním a přinášíte do naší společnosti skutečné hodnoty: spravedlnost, bezpečí, připravenost být tu pro druhé a riskovat za jejich životy. Neumím zařídit, aby se více psalo o vás než o zločincích, které umíte odhalit, nebo o katastrofách, které dokážete oddálit či zmírnit. Mohu však za celou městkou část vyjádřit velké díky vaší práci a statečnosti a podpořit vás ve vašem dalším konání,“ zahájil slavnostní ceremonii předávání ocenění JUDr. Petr Lachnit (ČSSD), který je radním pro oblast bezpečnosti.

Mezi oceněné patřili jak strážníci, kteří se věnují udržování veřejného pořádku v problémových lokalitách a jsou denně v kontaktu s občany, tak i zkušení inspektoři. Radnice Prahy 5 vyznamenala například strážmistryni Petru Felgrovou, která projevila odvahu a bystrost při zákroku na pěší zóně Anděl, kde došlo k pobodání tří osob. Dle slov ředitele Obvodního ředitelství MP Praha 5 Mgr. Zdeňka Hejny si počínala velmi profesionálně. Ihned po svém příjezdu přivolala záchranné složky a poskytla pomocí auto-lékárny zraněným první pomoc, jejíž provedení ocenil i na místo dorazivší lékař.

Seznam vyznamenaných za vzornou službu:

• Vrchní inspektor Vít Lazar
  • Inspektor Ladislav Novotný
  • Inspektor Alexandr Bedeč
  • Strážmistryně  Petra Felgrová
  • Rotný Jaroslav Houdek

Radnice Prahy 5 ocení také příslušníky Policie ČR a HZS, a to již v pondělí 22. října.