Vedení radnice Prahy 5 odmítá velké developerské projekty v oblasti Vidoule

08/03/2013

Vedení radnice Prahy 5 zásadně odmítá velké developerské projekty v oblasti Vidoule. Informace o výstavbě se objevily v poslední době na veřejnosti v souvislosti se změnou územního plánu.

Současná debata o možné developerské výstavbě v této lokalitě se týká rozhodnutí bývalého starosty Klímy (TOP09), kvůli kterému byl mimo jiné odvolán. Rada Prahy 5 již několikrát písemně oznámila, že s developerským projektem v této oblasti nesouhlasí a na svém tvrzení i nadále trvá. Například představa Ekospolu směřuje k naprosto nepřiměřené a nepřijatelné změně využití těchto pozemků.

Chceme, aby oblast Vidoule plnila rekreačně sportovní funkci a stala se oblíbeným a bezpečným místem pro aktivní odpočinek, což ale bohužel vzhledem k současnému stavu (skládky, bezdomovci) zcela nesplňuje. Jsme si toho vědomi a budeme hledat způsoby řešení situace. Dovedeme si zde představit například obdobu Ladronky na protějším kopci.

Ing. Miroslav Zelený
starosta MČ Prahy 5

Plné znění tiskové zprávy si můžete stáhnout v příloze.

Přílohy ke stažení