Vedení radnice pomohou v rozhodování výsledky průzkumu mezi obyvateli Prahy 5

27/01/2012

Občané městské části Praha 5 si nejvíce přejí transparentní nakládání s veřejnými prostředky, zlepšení v oblasti využívání dotací z prostředků Evropské unie a efektivnější chod radnice. Takové závěry přinesl průzkum, který si vedení Prahy 5 nechalo zpracovat v závěru loňského roku.

Většina ze 422 dotazovaných hodnotila kladně současné kroky radnice v oblasti zvyšování bezpečnosti v ulicích a spolupráce s policisty a strážníky. Respondenti vyjádřili podporu sociálním projektům (nízkoprahová a komunitní centra), kulturním a sportovním projektům a zvyšování čistoty městské části. Praha 5 by se podle nich měla více zaměřit na problematiku hazardu, bezdomovectví a drogové problematiky.

Výsledky průzkumu budou podnětem k podpoře městské části těm projektům, které občanům nejvíce chybí. „Průzkum, který si nechala městská část vypracovat na základě výběrového řízení je transparentní možností, jak získat od občanů nejen zpětnou vazbu, ale také podklady pro rozhodování, které je náplní naší práce“ doplnil starosta městské části MUDr. Radek Klíma.

Z výsledků je patrné, že v Praze 5 je dostatek bytů a domů, kvalitních přírodních parků  i městské zeleně pro rekreaci, školských, kulturních i sportovních zařízení jako tělocvičen, parků a plaveckých bazénů. Občané ale postrádají letní koupaliště a halu pro zimní sporty. Právě projekt takové haly je v současnosti představován veřejnosti ve výstavních prostorách městské části v budově radnice ve Štefánkově ulici.

V oblasti kvality života si občané stěžují nejčastěji na úroveň hluku (především v centrální části Smíchova a podél rušných ulic z důvodu velkého množství aut a tramvají) a kvalitu ovzduší.

Přílohy ke stažení