Vedení Prahy 5 se zaměří na odstranění škod a úklid

05/06/2013

Protipovodňové zábrany pravděpodobně zůstanou postavené do čtvrtka 6. 6. Praha 5 se nyní zaměří na úklid záplavou postižených prostor a likvidaci případných škod.

Na řadu nyní přichází úklidové práce. Úklidové čety již zahájily práce na Hořejším nábřeží.

Předběžný rozsah škod zatím neznáme, nicméně vzhledem k faktu, že nedošlo k vylití vody do Smíchova, a že jsme naštěstí nemuseli přistoupit k evakuaci obyvatel, očekáváme menší rozsah škod než například v roce 2002. Nicméně součástí MČ Praha 5 jsou také ostrovy a například Císařská louka nebo Dětský ostrov se záplavě nevyhnuly. V tuto chvíli je ale na odhad škod příliš brzy,“ sdělil zástupce starosty Jaroslav Nedvěd (UNP).

Vedení Prahy 5 také ihned uvolnilo peníze pro neziskové organizace a živnostníky, kteří jsou poškozeni. Neziskové organizace obdrží 50 000 Kč a živnostníci 25 000 Kč.

Jsme si vědomi kritické situace, do které se dostaly subjekty postižené povodní. Jde především o zařízení umístěné na Císařské louce, například: VK Smíchov, o. s., TJ Císařská louka o. s., VK Slavia Praha, o. s., Český svaz kanoistů, o. s., Pražský klub dračích lodí o. s. a SK Zlíchov Praha,“ řekl starosta Ing. Miroslav Zelený (UNP).

Vedení páté městské části se dle starosty zaměří co nejdříve také na vyhodnocení celého průběhu povodní.

Byť většina členů Protipovodňového štábu Prahy 5 od neděle téměř nespala, chceme znovu analyzovat celý průběh povodní, abychom vyhodnotili možná rizika pro případ opakování podobné krizové situace,“ dodal starosta Zelený.