V sobotu se koná protipovodňové cvičení, pozor na dopravu

Vážení občané, dovolujeme si vás upozornit, že v sobotu 21. září 2019 se v Praze uskuteční Cvičení Voda 2019, které má prověřit protipovodňová opatření a výstavbu mobilních protipovodňových hrazení v Praze 1, 2, 4 a 5. V souvislosti se cvičením budou od 6:00 do 24:00 hodin uzavřeny některé komunikace, včetně stezek pro pěší a cyklisty.

Na Smíchově jde o úsek od železničního mostu na Janáčkovo nábřeží. Mobilní zábrany vzniknou  i na pravém břehu, a to u podchodů pod tramvajovou tratí v Braníku. Prozkouší se i činnost vrat, které uzavírají v případě velké vody Čertovku.  Zábrany povedou  od Hergetovy cihelny k Mánesovu mostu a Strakově akademii.  Na cvičení se má podílet na třistgvokylidí, kromě zaměstnanců magistrátu a městských firem i vojáci z aktivních záloh, kteří mají účast na akci jako součást svého cvičení, které probíhá ve Vysočanech.

Jedná se o tyto komunikace a stezky:
Bezová v úseku Nad Malým mýtem – NN5433, cyklostezka A22 v úseku podchodu pod ul. Modřanská, část podchodu pod ul. Modřanská při zastávce TRAM „Přístaviště“ ve směru z centra, sjezd na náplavku z Rašínova nábřeží (NN 1941), NN238, pravý jízdní pruh ul. Strakonická a Hořejší nábřeží v úseku Na Plzeňce – Na Bělidle ve směru do centra, Hořejší nábřeží v úseku Na Bělidle – Dienzenhoferovy sady, Nábřežní, Janáčkovo nábřeží v úseku Dienzenhoferovy sady – Petřínská, Kořenského u výjezdu na Janáčkovo nábřeží, Malátova u výjezdu na Janáčkovo nábřeží, sjezdy na Smíchovskou náplavku, stezka na Železničním mostě, parkovací plocha pod Karlovým mostem a sjezdem z ul. Na Kampě, slepá část ul. Cihelná.
Objízdná trasa:
Na Bělidle, Svornosti, Lidická, Janáčkovo nábřeží, Lesnická, Zborovská, Dienzenhoferovy sady, Janáčkovo nábřeží, Dienzenhoferovy sady, Preslova, Elišky, Peškové, náměstí Kinských, Petřínská, Janáčkovo nábřeží.
Některé komunikace (zejména na Smíchově) budou otevřeny co nejdříve po uvolnění prostoru protipovodňových opatření.

Děkujeme za pochopení.

 

Ilustrační foto: Ivan Kuptík