V sobotu 15. srpna odstartují opravy tramvajové trati v Plzeňské ulici

10/08/2015

Vážení občané Prahy 5,

dovolujeme si vás upozornit, že v úseku trati mezi Klamovkou a Kartouzskou ulicí, který nebyl při velké rekonstrukci tramvajové trati do Řep před pěti lety opravován, začnou tuto sobotu stavební práce.

Konstrukce tramvajové trati je zde místy stará i 18 let a potřebuje kompletní výměnu. Dosavadní panely budou při rekonstrukci nahrazeny novou konstrukcí s asfaltovým krytem. V dnešní době je již samozřejmostí, že trať bude doplněna o protivibrační prvky, které budou tlumit hluk z provozu tramvají.

Během uvedené rekonstrukce dojde k úplné výluce tramvajové dopravy mezi Kavalírkou a Andělem, kde bude zavedena náhradní autobusová linka X9. V úseku Kavalírka – Sídliště Řepy bude zavedena zvláštní tramvajová linka 39 provozována obousměrnými tramvajemi. Pro zlepšení spojení z oblasti Cibulek bude autobusová linka 123 prodloužena z Kavalírky k Andělu a ukončena v terminálu Na Knížecí. Bližší informace o linkovém vedení naleznete v přiloženém letáku (viz příloha), na zastávkách MHD, na webu Dopravního podniku nebo Regionálního organizátora PID.

Z důvodu stavebních prací dojde také k omezení jízdních pruhů pro automobily v ulice Plzeňská ve směru z centra. Řidičům doporučujeme po dobu rekonstrukce volit objízdné trasy mimo tuto oblast.

Děkujeme za pochopení!

Přílohy ke stažení