V. ročník Mezinárodní žákovské konference patřil polytechnické výuce

03/12/2019

Děti a pedagogy ze 7 zemí přivítala na radnici Prahy 5 paní starostka Renáta Zajíčková (ODS) společně s Martinem Damaškem (TOP 09), předsedou školského výboru, a to na V. ročníku Mezinárodní žákovské konference. Letošním tématem konference bylo téma Polytechnická výchova ve školách.

Jsme pyšní na nadšení a zájem mladých lidí, kteří už od základních škol naprosto perfektně spolupracují a komunikují na mezinárodní úrovni. Cílem konference je sdílet zkušenosti s žáky a pedagogy ze zahraničí v oblasti Polytechnické výchovy, rozvíjet vztah k řemeslu.

„Letošní ročník Mezinárodní žákovské konference byl jeden z nejlepších. Účast předčila očekávání. Tématu se žáci zhostili výborně. Některé z příspěvků žáků byly tak kvalitní, že by se daly presentovat v kurzu srovnávací pedagogiky na fakultě. A zjistili jsme, ze některé země V4 či jihovýchodní Evropy jsou v polytechnické výuce či duálním vzdělávání dále a že se máme co od nich inspirovat,“ uvedl zastupitel Martin Damašek.

Českou republiku reprezentovalo šest škol:
Tyršova základní škola a mateřská škola, ZŠ a MŠ U Santošky, ZŠ Drtinova, FZŠ a MŠ Barrandov II při PedF UK, Praha 5 – Hlubočepy, ZŠ a MŠ Barrandov – Chaplinovo náměstí, ZŠ Nepomucká. Ze zahraničí přijelo 13 delegací žáků ZŠ s pedagogickými doprovody, a to ze Slovenska, Srbska, Polska, Maďarska, Španělska a Rumunska.