V parcích Santoška a Mrázovka proběhne stabilizace svahů poškozených vydatnými dešti

03/09/2013

V první polovině září proběhne v parcích Santoška a Mrázovka zajištění stability svahů a odstranění nebezpečné zeleně, jejíž podloží bylo podmáčeno následkem vydatných srážek v červnu. Stromy na svazích totiž mohou ohrožovat blízké budovy.

Vlivem vytrvalých dešťů došlo v parku Mrázovka k částečnému sesuvu půdy, který zapříčinil pád tří stromů do zahrady bytového domu, naštěstí bez újmy na zdraví obyvatel. Radnice se proto rozhodla jednat a zamezit opakování této situace.

Ve vybraných úsecích, především na svazích, odstraníme nebezpečné vzrostlé stromy. Bohužel se na základě provedeného dendrologického průzkumu ukázalo, že hrozí bezprostřední pád také dalších dřevin, které například v parku Mrázovka přímo sousedí s bytovými domy,“ vysvětlil zástupce starosty Jaroslav Nedvěd (UNP).

Svahy budou navíc zpevněny položením geomříží. Zároveň se radnice snaží zachovat maximum stromů.

Tam, kde situace nebyla doslova kritická, se pokusíme poškozené stromy ukotvit pomocí betonových kotev a lan. Bude také provedena nová výsadba za poražené dřeviny,“ dodal Jaroslav Nedvěd (UNP).

V obou parcích bude ale navíc provedeno odstranění náletových keřů a proveden generální úklid.