V Národním domě na Smíchově vystoupili nejlepší mladí muzikanti Prahy 5

02/03/2020

V Národním domě na Smíchově se ve čtvrtek 27. února 2020 konal koncert laureátů třináctého ročníku soutěže Talent Prahy 5 na němž  vystoupili ti nejlepší mladí muzikanti Prahy 5. V rámci večera zahráli také mladí hudebníci ze spřátelených zahraničních měst.

Byl jsem u zrodu této soutěže, kterou vnímám jako přehlídku nadějných dětí. A jsem velmi rád, že se pokaždé najdou úžasné talenty, úžasné děti a že nám neubývají,“ uvedl Lukáš Herold (ODS), místostarosta Prahy 5, pod jehož záštitou se koncert konal.

Rovněž podle dirigenta a předsedy poroty Leoše Svárovského je mezi mladými muzikanty stále z čeho vybírat. Úroveň výkonů podle něj dokonce rok od roku vzrůstá. „Mladí lidé se v dnešním přetechnizovaném světě skutečně věnují klasické hudbě a dosahují v ní naprosto neuvěřitelných výsledků. Jejich studium je již na první poslech velice pečlivé, věnují mu spoustu svého osobního času vedle učení do školy, které je čím dál tím náročnější. A to je potřeba hlavně ocenit, protože nám vlastně zůstává významná část publika pro naše další koncerty v budoucnu,“ míní dirigent.

Informace o programu koncertu jsou k dispozici zde.

Níže ke zhlédnutí reportáž Praha TV, záznam vystoupení jednotlivých mladých interpretů a fotogalerie z akce.

Společná fotografie vítězů 13. ročníku hudební soutěže Talent Prahy 5

Zakladatelé soutěže – Marie Ulrichová-Hakenová a místostarosta Lukáš Herold