V mateřských školách v Praze 5 se otevřelo 8 nových tříd

30/08/2013

Díky konceptu rozvoje školství, který zpracoval a u zastupitelstva prosadil radní školství, kultury a sportu Michal Šesták (UNP), se od září podařilo nově umístit 196 děti v osmi nových mateřských třídách.

Koncept zahrnoval přestavbu šesti základních škol, kam se včlenily třídy mateřinek. Šlo o ZŠ MŠ Chaplinovo náměstí (2 třídy, celkem 56 děti), FZŠ a MŠ V Remízku – objekt v ulici Záhorského (2 třídy, celkem 56 děti), ZŠ MŠ Radlická (1 třída 16 děti), ZŠ MŠ U Santošky (1 třída, 24 děti), ZŠ MŠ Tyršova (1 třída, 24 děti) a ZŠ Weberova (1 třída 20 děti). Stavební úpravy proběhly podle plánu a celkově se kapacita v mateřských školách na území Prahy 5 zvýšila o 196 míst. Na konci srpna proto byly třídy připraveny na příchod děti.

Náklady na přestavbu a vybavení třídy vyšly zhruba na 2,5 milionu Kč. Rada městské části Praha 5 navíc uvolnila finanční prostředky ve výši necelých tří milionů korun na nutné rozšíření počtu zaměstnanců školek. Magistrát hl. města Prahy totiž uvolní prostředky až od ledna 2014. Chtěl bych ale poděkovat všem, kteří se na rozšíření kapacit našich mateřinek podíleli,“ řekl radní Michal Šesták (UNP).

Radní Michal Šesták ocenil moderní design, o který se zdarma postarala Hana Michálková. Nové třídy a jejich podobu si přišel během prázdnin zkontrolovat autor projektu Michal Šesták (UNP) s vedoucí Odboru školství, Mgr. Kateřinou Kulíškovou.