V mateřinkách na Praze 5 je místa dost

10/06/2010

Na školní rok 2010/11 přijaly mateřské školky na Praze 5 celkem 694 nových dětí. Radnice Prahy 5 navýšila k prvnímu září 2010 celkový počet míst v MŠ na 2014, aby předešla jejich nedostatku, který se projevuje v některých dalších městských částech. V celkem dvaceti školkách, které zřizuje MČ Praha 5 je tak ještě celkem 23 volných míst.

„Podporujeme rodiče s dětmi a na opravy, údržbu a provoz mateřských školek i jeslí jdou nemalé finanční prostředky z našeho rozpočtu. Praha 5 plánuje otevření dalších školek při našich základních školách. Také mateřská centra mají naší podporu,“ vyjádřil se starosta MČ Praha 5 Milan Jančík.

„Zřizujeme celkem dvacet mateřských škol a jedno jeselské zařízení. Každý rok také chystáme dny otevřených dveří, kdy se mohou děti i rodiče s konkrétní školkou seznámit,“ řekla místostarostka Lucie Vávrová, která má resort školství na starosti. „Vyřizování žádostí o umístění dítěte fungují velmi rychle, rodiče mají odpověď k dispozici do třiceti dnů od jejich podání,“ dodává.

Rada MČ Praha 5 na 22. zasedání městské rady dále udělila souhlas s předčasným ukončením

školního roku v celkem čtyřech ZŠ- Fakultní ZŠ Barrandov II při PedF UK, ZŠ Plzeňská 117/39, ZŠ a MŠ Radlická 140/115 a ZŠ Weberova 1/1090. V těchto školách jsou na dobu letních prázdnin naplánovány velké investiční akce radnice Prahy 5 v rámci dokončování rekonstrukcí základních škol.