Užijte si vánoční atmosféru na trzích u Anděla

03/12/2013

Starosta Prahy 5 Miroslav Zelený a radní Marek Kukrle zahájili v úterý 3. 12. tradiční vánoční trhy u Anděla, které potrvají až do 23. prosince. Několik desítek nazdobených stánků, především s klasickým českým vánočním zbožím a dárečky, je tu pro vás vždy od 10:00 do 19:00.

Co všechno můžete u Anděla spatřit a případně i nakoupit? Řezbář Petr Dobrý vyřezal betlém pod vánoční strom a nabízí spoustu krásných andělů a dalších figurek a ptáčků. Milovníky lesního skla potěší výrobce Robert Douša a především ženy a dívky nechají oči na ručně vinutých perlách rodinné firmy Czech Glass Mildorfová, vyráběných na místě. K vánočním trhům samozřejmě patří nabídka několika druhů keramiky, ručně malovaných skleněných ozdob, svíček z palmového či včelího vosku, ubrusy, květinové dekorace a další sortiment.

Ani letos organizátoři nezapomněli na připomenutí farmářských trhů, proto budou k dostání čerstvé a uzené ryby, uzeniny, pečivo, čerstvě pražené ořechy nebo ovčí sýry z chráněné dílny Simabelle.

Loňská novinka – Ráj svařeného vína – se pro výborné reference zákazníků, navíc podložené vítězstvím v testu svařáků deníku Blesk, letos zopakuje, a v nabídce bude hned několik druhů svařených vín.

Konzumenti obdrží za vratnou zálohu 50 korun keramický hrnek a bude pouze na nich, zda jej vrátí zpět do stánku nebo si jej odnesou domů jako památku z vánočního trhu,“ uvedl radní Marek Kukrle (UNP).

Od 3. prosince navíc vánoční atmosféru umocní série kulturních vystoupení, na kterých se budou střídat pěvecké a taneční soubory ze všech koutů Čech a Moravy se zkušenými matadory naší hudební scény. Program najdete níže na plakátu.