Územní a časový harmonogram deratizace Prahy 5 pro rok 2021

16/03/2021

Hlavní město Praha bude i v letošním roce zajišťovat cyklickou deratizaci v objektech a na plochách, které vlastní a přímo spravuje, a dále v přilehlých prostorách a v kanalizačních síti.

K deratizaci budou používány výhradně přípravky registrované v České republice a bude postupováno dle Standardní metodiky ochranné deratizace vydané Státním zdravotním ústavem. Dodržování správného postupu garantuje Hygienická stanice Hl. m. Prahy, na kterou se můžete obracet s případnými dotazy k této problematice.

Důležité:

Harmonogram se v průběhu deratizace může upravovat a uvedená data jsou informativní.

Průběh deratizačních prací ovlivňují jednak klimatické podmínky, ale i urgence výkonu v postiženějších lokalitách, kde je zásah neodkladný.

Územní a časový harmonogram – deratizace Prahy 5

Alexandra Jermanová, Koněvova 2417/159, Praha 3, 130 00, E-mail: a.jermanova@seznam.cz.

Praha 5 – Jaro 2021

• 1. 4. – 30. 4. 2021

Lokality HMP Praha 13 – Sluneční náměstí, Ovčí Hájek, okolí stanic metra Luka, Nové Butovice, Hůrka, Lužiny, Stodůlky vč. pěších zón, sídliště Barrandov, sídliště Radotín – pozemky HMP, oblast Zlíchov, Křížová, Pod Děvínem, Dívčí Hrady, Ke Zličínu, Nedašovská, Strojírenská, Na Radosti, okolí metra Zličín, oblast Kavalírka.

• 3. 5. – 31. 5. 2021

Oblast Smíchov – okolí vlakového nádraží ČD – přilehlé svahy a park, autobusové nádraží Na Knížecí – celé okolí a mezikomunikační zeleň, Hořejší nábřeží část, Janáčkovo nábřeží část, Anděl, Strakonická, Svornosti, Pivovarská, Vltavská, Lidická, Na Bělidle, Štefánikova, Kinského sady, Matoušova, V Botanice, Zborovská, Dienzenhoferovy sady – pouze obvodový pruh, Stroupežnického, Karla Engliše, Bozděchova, Radlická, Kováků, Mrázovka – pouze ulice (park je svěřen MČ P5), Duškova, okolí Mozartovy vily.

• 1. 6. – 30. 6. 2021

Kartouzská, Holečkova, Zapova, Grafická, Plzeňská a na ni navazující ulice, sídliště Kotlářka, U Poštovky, sídliště Pobělohorská, sídliště Homolka, Vrchlického, Košířské náměstí, Slávy Hurníka, Musílkova, Klamovka, Zámečnice, oblast Kavalírka, Starokošířská, Prachnerova, okolí Malostranského hřbitova, oblast Jinonická-stanice metra Jinonická, U kříže, U Jinonického rybníčka, oblast Butovická – stará zástavba, nová zástavba Waltrovka, metro Radlická.

Praha 5 – Podzim 2021

• 25. 8. – 25. 9. 2021

Okolí stanic metra Nové Butovice, Hůrka, Luka, Lužiny, Stodůlky a Zličín, zelené plochy u Nádražní vč. ploch v okolí Smíchovského nádraží – konečná stanice MHD autobusů, přilehlé svahy a park, Nádražní a okolí autobusového nádraží Na Knížecí, Radlická, Anděl, Stroupežnického, Kováků, U Nikolajky.

• 1. 10. – 30. 10. 2021

Sídliště Barrandov, Treglerova, Krškova, Štěpařská, Brychtova, Hilmarova, Pražského, Dreyerova, Zličín okolí metra, Nedašovská, a dále dle pokynů HS a podněty občanů.

Výskyt hlodavců jako ohnisko se může v zelených plochách kdykoliv změnit, hranice zelených ploch nelze jednoznačně oddělovat při samotné deratizaci.