Upozornění na jízdu historických vojenských vozidel po Praze

29/04/2010

V pátek 30. dubna 2010 proběhne vzpomínková akce k 65. výročí osvobození západních Čech spojeneckými armádami. Součástí akce je i propagační jízda historických vojenských vozidel po Praze, jejímž pořadatelem je 3. Army Club Plzeň. Jízda je plánována v době mezi cca 10.00 a 15.30 hodin s několika zastávkami.

Vzhledem k předpokládanému počtu vozidel – přibližně 30 – může dojít na užších komunikacích na trase jízdy ke krátkodobému omezení – cca 5 minut – automobilové dopravy. Magistrát hl. m. Prahy žádá řidiče, aby se plánované trase jízdy v uvedené době pokud možno vyhnuli, a děkuje za pochopení.

Jízda historických vozidel povede po těchto komunikacích:

U Lužického semináře, Klárov, Valdštejnská, Tomášská, Malostranské nám., Karmelitská, Tržiště, Karmelitská, Malostranské nám., Letenská, Klárov, Chotkova, Mariánské hradby, Jelení, Keplerova, Pohořelec, Loretánská, Hradčanské nám., Loretánská, Pohořelec, Keplerova, Jelení, Mariánské hradby, Chotkova, Klárov, nábř. E. Beneše, Čechův most, Dvořákovo nábř., Na Rejdišti, nám. J. Palacha, Křížovnická, Smetanovo nábř., Masarykovo nábř., Jiráskův most, V Botanice, Zborovská, Jiráskův most, Masarykovo nábř., Smetanovo nábř., Křížovnická, 17. listopadu, Pařížská, Staroměstské nám., Dlouhá, V kolkovně, Vězeňská, E. Krásnohorské, Bílkova, Pařížská, Dvořákovo nábř., nábř. L. Svobody, Klimentská, Wilsonova, Václavské nám. (otočka nad Jindřišskou), Mezibranská, Žitná, Resslova, Jiráskův most, V Botanice, Kartouzská, Plzeňská – odjezd mimo Prahu.