ÚMČ Praha 5 vyzývá občany, aby úřad navštívili jen v nezbytně nutných případech

11/01/2021

Vážení občané,

situace s přijetím protiepidemických opatření se prozatím nezlepšuje. Každý den počet infikovaných narůstá a vyhlídky pro uvolňování k normálnímu provozu úřadu prozatím nejsou příznivé. Bohužel, mnoho klientů nedbá našich výzev, ani proseb a navštěvují úřad k vyřizování věcí, které nejsou nezbytné a životně důležité. Příkladem může být žádost o cestovní pasy pro děti, batolata, anebo končící platnost občanského průkazu, kdy již v první vlně krize Ministerstvo vnitra ČR vydalo stanovisko, že občan nemusí bezodkladně žádat o nový, aniž by byl v době vládních opatření nebo bezprostředně poté sankcionován. Na druhou stranu chápeme, že bez platného dokladu občan své nezbytné záležitosti nevyřídí.

Vstup do budov úřadu je pro vyřízení žádostí regulován pracovníky ostrahy. Tento stav je často doprovázen nežádoucím jevem, a to shlukováním osob před vstupem z důvodu, že ani minimální dva metry odstupu nejsou dodržovány. Dochází ke zbytečným hádkám mezi čekajícími klienty samotnými, zejména pak s ostrahou a zaměstnanci úřadu. To vše zbytečně, neboť situace postrádá odpovědnost a disciplinovanost čekajících osob.

Vážení občané, znovu se na Vás obracíme se žádostí a prosíme, zvažte návštěvy úřadu pouze na životně nezbytné záležitosti, které nesnesou odkladu. Úřad MČ Praha 5 dělá a udělá maximum proto, aby nenastala situace, jako v některých obcích v České republice, které byly nuceny z důvodu karantény uzavřít některé své budovy a pracoviště, nejčastěji pracoviště osobních dokladů a evidence obyvatel. Vzhledem k nelehké době, kdy je ohroženo zdraví a životy nás všech, prosíme, dbejte vládních opatření a jejich dodržování, a dbejte pokynů ostrahy objektů a zaměstnanců budov úřadu MČ Praha 5. Svým přístupem urychlíte své vyřízení žádosti nejenom sobě, ale i ostatním čekajícím.

Děkujeme za pochopení. Váš ÚMČ Praha 5