Výstava Pavla Kantorka – „Babí léto s humorem II“

Výstava proběhne od 1. října do 31. října 2019 ve výstavním prostoru KC Prádelna (Holečkova, Praha 5).

Můžete se těšit na 40 velkoformátových tisků, které představí průřez autorovou tvorbou. K vidění budou jak vtipy známější tak i méně známé. Součástí výstavy bude také životopisný panel o autorovi s kontaktními údaji na spolek InGarden a také životopisný panel připravený speciálně pro dětské návštěvníky.

Pan Kantorek nás sice již opustil, ale jeho laskavý a trefný smysl pro humor s námi prostřednictvím jeho kreseb zůstává dál. Ve svých kresbách skvěle pootočil perspektivu, se kterou vnímáme běžné situace a divák tak může na chvilku opustit tíhu každodennosti a od srdce se jí zasmát. Profesor Pavel Kantorek byl nejen uznávaným humoristou, ale také vědcem, který se zabýval studiem vesmíru a času. Sám propojení vědecké a humoristické kariéry považoval za přirozené: „Vědec musí mít smysl pro humor a naopak – humorista by měl znát logiku.“

 

Školící centrum InGarden je výhradním zástupcem autorských práv Pavla Kantorka v  České republice od roku 2010. Jeho tvorbu přibližuje pomocí výstav a prodejem tisků a dalších předmětů spojených s autorovou tvorbou.