Výstava děl současných ukrajinských výtvarníků v Galerii Portheimka

25.4.2023 - 18.5.2023

Městská část Praha 5 pod záštitou radního pro kulturu Štěpána Rattaye pořádá výstavu současných ukrajinských výtvarníků v Galerii Portheimka “Srdečně vítáme a ласкаво просимо!“.

Tento název je zvolen k vyjádření touhy ukrajinských spoluobčanů nejen diskutovat o sobě a svých zkušenostech, ale také přispět něčím osobním do kulturního života hlavního města Prahy a její komunity.

Svá díla zde představují umělci, kteří uprchli do České republiky před válkou. Jsou mezi nimi ti, jejichž díla již byla vystavena v mezinárodních galeriích, i ti, pro které je to první zahraniční výstava.

Chtěli bychom pozvat všechny lidi, aby výstavu navštívili a zažili sílu a optimismus, který je přítomen v obsahu děl.

Uvidíte originální přístup k texturám a technikám, zajímavý pohled na Prahu a možná i nové umělecké chápání rodných měst autorů z Ukrajiny.

Primárním cílem výstavy však není pouze poskytnout originální pohled, ale diskutovat o naději, jaru, síle, která tvoří krásu a také ji rozdává.