Výstava In Arte Voluptas v Galerii Portheimka do 21. dubna

1.2.2023 - 21.4.2023

Městská část Praha 5  zve na dernisáž výstavy děl současných výtvarníků do Galerie Portheimka “In Arte Voluptas“, která se koná 21. dubna v 18:00 hodin.

První únorový den uplynulo přesně 150 let od posledního zasedání mužského recesistického spolku Schlaraffia v prostorách barokního letohrádku Portheimka. Heslem spolku je latinská věta: „In arte voluptas, tedy „V umění je rozkoš“, dodává Petr Hájek umělecký ředitel The Chemistry Gallery, který je zároveň kurátorem výstavy.

Vystavující umělci: Tadeáš Kotrba, Patrik Adamec, Filip Kůrka, Michal Ožibko, Alexey Shahov, Jiří Marek, Pavel Šmíd, Andros Foros, Viktor Valášek, Dana Bartoníčková, Tomáš Němec, Kristýna Minaričková, Petr Hajdyla, Tomáš Vavříček, Kamila Ženatá, Tomáš Tichý, Petr Lorenz, Kryštof Hošek, Jan Heres, Tomáš Jetela, Samuel Kollárik, Nikola Emma Ryšavá, Matěj Olmer a Jan Uldrych.

Výstava se koná pod záštitou radního pro kulturu Ing. Štěpána Rattaye.

Vstup na výstavu je zdarma!

Otevírací doba: mimo pondělí od 13:00 do 18:00 hodin