Mezinárodní festival alpinismu Praha 2019

Ve dnech 21. – 24. listopadu 2019 se koná již 16. ročník Mezinárodního festivalu alpinismu Praha (MFA), tento ročník se vrací do prostor Národního domu na Smíchově.

Na Smíchov se rádi vracíme, zahraničním parterům se toto prostředí líbí,“ uvedl ředitel MFA Ladislav Jirásko. Podle informací pořadatelů letošní ročník MFA ovládnou ženy. V Praze se totiž představí hned několik ženských hvězd tohoto náročného sportovního odvětví. „Neměli byste si nechat ujít vystoupení Anči Kuchařové, která jako bílá víla přejde nad hlavami publika,“ slibuje nevšední podívanou Ladislav Jirásko.

Festival „setkání a přednášek“ současných i legendárních špičkových alpinistů a lezců z celého světa a z domova se koná pod záštitou MČ Praha 5.

Z českých alpinistů si festival nenechá ujít Lucie Hrozová: „Jde o jedinečnou možnost osobních setkání se špičkovými  lezci v příjemné atmosféře a moc se těším na přednášky,“ uvedla Lucie hlavní důvod, proč se festivalu ráda zúčastní. Na festivalu nebude chybět ani Marek „Mára“ Holeček, který v rámci přednášky „UFO Maara life“ přiblíží výstupy, nadšení a strasti, které prožívá jeden z nejlepších lezců současnosti“.

Účast na MFA Praha 2019 potvrdil i vzácný host z Nepálu Tashi Tenzing, vnuk legendárního Tenzinga Norgaye, který stanul po boku Edmunda Hillaryho jako první člověk na Mt. Everestu (8 848 m). Tashi bude mít přednášku v pátek 22. 11. 2019 od 19.30.

 

Z MFA se stalo zavedené mezinárodní setkáním alpinistů a horolezců z celého světa a vy máte možnost stá se jeho součástí. Neváhejte a přijďte.

 

Veškeré informace o festivalu najdete zde, program je zveřejněn zde.