Literatura pod širým nebem v Letohrádku Portheimka

14.9.2021

Srdečně Vás zveme na pokračování série autorských čtení Literatura pod širým nebem před letohrádkem Portheimka na Smíchově.
Alena Ježková představí svou novou knihu Ruce houslisty (aktuálně vychází v nakladatelství Práh), jež líčí příběh česko-německo-židovské rodiny na pozadí událostí dějin 20. století.
V sedmi volně navazujících povídkách, jejichž protagonisty jsou příslušníci pěti generací fiktivní rodiny Schillerů, autorka mistrovsky vyobrazuje, jak se dějinné události promítají do osobních životů. Tuto linii lze sledovat od zákopů první světové války přes rozvíjející se průmysl Československé republiky, nacistickou okupaci a s ní spojený holokaust, sčítání ztrát po válce a nástup komunismu, až po invazi „bratrských“ vojsk v srpnu 1968. Příběh rodiny Schillerů se uzavírá v Londýně v roce 2005 pátráním proslulého houslového virtuosa po vlastních kořenech.

Cyklus autorských čtení se koná ve spolupráci s Městskou částí Praha 5 pod záštitou místostarostů Lukáše Herolda a Tomáše Homoly.