106. AXA Primátorky

sobotu 8. června a v neděli 9. června 2019 ožije Vltava legendárním veslařským kláním. 106. AXA Primátorky ovládnou náplavku Rašínova nábřeží, kde se průběžně představí různé věkové kategorie osmiveslic a skifů.

Na programu veslařských závodů, které vyvrcholí v neděli 9. června finálovými jízdami je i nedělní závod “Osmy žáci starší – finále A”, který se pojede v 9:30 pod záštitou Prahy 5 a jehož vítězům předá putovní pohár a medaile starosta MČ Praha 5 Daniel Mazur (Piráti).

Divácky nejatraktivnější tradičně bude zejména:

• finále skifu mužů v 11:40
  • a hlavní finále AXA Osem Mužů ve 12:00.

Vítězná posádka závodu osmiveslic obdrží z rukou primátora hlavního města putovní cenu, tzv. Primátorský štít.

Historicky nejúspěšnějšími účastníky závodů jsou veslaři sportovního klubu Dukla Praha, kteří letos obhajují vítězství již po čtyřicáté!

• Centrum dění bude na náplavce Rašínova nábřeží, vstup je zdarma a chybět nebude bohatý doprovodný program pro návštěvníky všech věkových kategorií, stánky s občerstvením a různými soutěžemi.

Přehled o závodech Vám může usnadnit stažení aplikace AXA Primátorky, ve které najdete veškeré aktuální informace (časový program, složení posádek, či tipovací soutěž) na jednom místě.