Třetí ročník výstavy Auta na náplavce přilákal tisíce fanoušků automobilových novinek

Desítky automobilů světových značek zaparkovaly během 3. ročníku Auta na náplavce na obou březích Vltavy. Cílem výstavy bylo ukázat to nejlepší z automobilového průmyslu, seznámit návštěvníky s novinkami a možná i inspirovat ty, kteří nad koupí vozu přemýšlí.

Třetí ročník výstavy Auta na náplavce, kterou pořádá časopis Svět motorů, otevřel brány veřejnosti ve čtvrtek 29. srpna a po následující tři dny zde vystavovatelé prezentovali to nejlepší, co automobilový průmysl nabízí. Auta na náplavce podporuje Magistrát hl. m. Prahy a MČ Praha 5, za kterou letos udělil záštitu radní pro dopravu Jan Panenka (ODS).

Jedním z velkých lákadel na smíchovské straně byl Hyundai Nexo – auto s pohonem vodíkových článků. Tento stroj představuje budoucnost automobilismu.

„Doufáme, že i další ročníky budou takto úspěšné, protože tolik pěkných aut na náplavce jen tak někdo nevidí. Akce, které jsou přidružené, jsou také výborné, takže si na své přijdou i milovníci kulturních akcí,“ řekl Jan Panenka, radní Městské části Praha 5.

„Je tady 110 aut od 28 značek. Máme mezi nimi 10 českých výstavních premiér, na což jsme hrdí. Říkáme, že máme auta pro život, takže to není výstava žádných luxusních sportovních vozů a podobně. Jsou to vozy, které si opravdu lidé mohou vybrat a koupit. Buď už teď, nebo v blízké budoucnosti,“ řekl Zbyšek Pechr, šéfredaktor časopisu Svět motorů.