Tradice podnikání na Praze 5

18/09/2008
Městská část Praha 5 vás srdečně zve na třetí ročník výstavy Tradice podnikání na Praze 5, která bude k vidění v mobilním stanu umístěném na pěší zóně Anděl od 15. do 19. září. Otevřeno bude vždy od 10:00 do 18:00 hod. Součástí výstavy budou i ukázky tradičních uměleckých řemesel a promítání ankety s občany Prahy 5 na téma Jaké služby ve svém okolí postrádáte?
„Jedná se o jeden z kroků ke zefektivnění komunikace radnice s podnikateli v naší městské části. Své aktivity představí i naše Podnikatelské centrum a návštěvníci výstavy moci hlasovat v anketě Podnikatel Prahy 5 roku 2008,“ informoval starosta MČ Praha 5 Milan Jančík.
Na LCD obrazovce umístěné vevnitř stanu bude kromě rozhovorů s občany vysílán film s tématikou historie a rozvoje podnikání na Praze 5 a další dokumentární pořady o městské části. K nahlédnutí jsou připraveny také knihy o Praze 5: Smíchov – město za Újezdskou branou, Slavné stavby Prahy 5, Slavné osobnosti v dějinách Prahy 5 a Vývoj Smíchova (od viničních usedlostí k městskému centru).
„Důležitým výstupem akce bude anketa na téma: Jaké služby ve svém okolí postrádáte?, která by měla zmapovat důležité potřeby obyvatel Prahy 5. Získané informace budou využity při dalších krocích MČ Praha 5 ,“ uvedl radní Aleš Kohout, který má v kompetenci podporu podnikání.
Návštěvníci si budou moci na dvou desítkách výstavních panelů prohlédnout historické fotografie důležitých podniků, významných míst či budov Prahy 5 a porovnat je s fotografiemi ze současnosti.
Doprovodné akce:
Po 15.9. – ukázky tradičních řemesel – provazník a písař
Út 16.9. – ukázky tradičních řemesel – tkadlec a švec
St 17.9. – ukázky tradičních řemesel – hrnčířka a bylinkářka
Čt 18.9. – ukázky tradičních řemesel – truhlář a pradlena
Pá 19.9.          12:30 – Křest knihy „Slavné pražské vily“ senátorem RNDr. Miroslavem Škaloudem
14:00 – zastávka Anděl – Pocta Matěji Hlaváčkovi – jízda historickou tramvají s představiteli MČ Praha 5