Televize Prahy 5 slaví první narozeniny

16/12/2009

Městská část Praha 5 provozuje už rok vlastní internetovou televizi. Uživatelé ji najdou na internetové adrese www.tvp5.cz. Portál byl spuštěn 12. 12. 2008, od té doby přinesl divákům celkem 184 původních autorských reportáží. Obyvatelé městské části si tak po časopise Pražská pětka zvykli využívat další médium, zaměřené na dění v jejich nejbližším okolí.

„Internetovou televizí jsme rozšířili informační zdroje pro naše občany. Návštěvníci stránek TV P5 vyhledávají kromě reportáží o aktuálním dění na Praze 5 a kulturních akcí především novinky o činnosti radnice,“ říká starosta Prahy 5 Milan Jančík. „Naší snahou je poskytnout uživatelům komplexní přehled dění na naší městské části a troufám si na základě diváckých ohlasů říci, že se nám to daří,“ doplňuje.

Představitelé radnice se touto cestou rozhodli aktivně komunikovat se širokou veřejností a průběžně přinášet zajímavé reportáže z dění na Praze 5. Reportáže jsou natáčeny ze všech událostí od sportu přes kulturu až po aktuální dění v městské části.

„Internetové vysílání je v dnešní době standard, na který si rychle zvyká i starší generace diváků,“ říká místostarosta Lukáš Herold. „Díky snadnému uživatelskému rozhraní a i díky volnému bezplatnému internetu dostupnému na Praze 5 je to televize opravdu pro každého, což se odráží i na neustále přibývajícím počtu pravidelných diváků,“ dodává místostarosta.

Jednotlivé spoty na stránkách www.tvp5.cz přibývají skoro každý den, součástí stránek internetové televize Prahy 5 je také kalendárium chystaných akcí, veškeré starší reportáže je samozřejmě možné dohledat v archivu. Redakce TVP5 také ráda přivítá náměty a názory diváků- za poslední rok vzniklo na jejich základě hned několik reportáží a vstupů.