Taneční příliv na Praze 5

29/08/2008
Městská Část Praha 5 vás srdečně zve na akci s názvem „Taneční příliv“. Netradiční kulturní akce bude probíhat na palubě parníku Czechie při jeho plavbě vodami Vltavy. Účastníci budou moci poslechnout ohnivé flamenco či živé latinskoamerické rytmy a ponořit se do exotiky afrických nebo indických tradičních tanců.
Akci pořádá MČ Praha 5, dne 3.9. od 18:00 pod záštitou starosty Milana Jančíka a radního pro kulturu Michala Tučka.
Na palubě se divákům představí Papis Nyass, geniální gambijský perkusista, který vyučuje základy afrických tanců a rytmů.
Skupina Grupo de Peňa, složená ze dvou kytaristů a tří tanečnic bude hrát vášnivé flamenco. Původem íránský kytarista Shahab Tolouie spolu se spoluhráčem Stanislavem Barkem doprovázejí tanečnice Ditu Konášovou, Lenku Glassnerovou a Janu Baudisovou, které nasbíraly své zkušenosti s flamencem přímo v jeho kolébce, ve Španělsku. Ne nadarmo patří tyto tři umělkyně ve svém stylu k těm nejlepším v ČR.
Účastníci se mohou těšit i na Janu Baudis-Hemelíkovou, učitelku orientálních tanců a flamenca, která se při plavbě představí se svými studentkami, stejně jako na Eduarda Zubáka, který se svou partnerkou patří k našim nejlepším tanečníkům latinskoamerických tanců.
Netradiční a poutavý program začíná naloděním 3.9. 2008 v 18:00 u Železničního mostu na Výtoni. Po celou dobu se bude loď pohybovat převážně ve výsostných vodách Prahy 5. Během večera loď Czechie zakotví u smíchovské městské pláže, kde bude možné si po zakoupení lístků přistoupit. Plavba končí cca ve 23:00 přistáním zpátky na Výtoni.
Vstupné v předprodeji činí 299 Kč, přímo na lodi pak 350 Kč. V ceně vstupenky je i občerstvení Vstupenky jsou k dostání v předprodejní síti TICKTSTREAM i na informačním středisku ÚMČ P5 ve Štefánikově ulici 13-15.