Stylové cedule ozdobily historické objekty

10/09/2010

Na Praze 5 dnes došlo k instalaci stylového značení cenných historických objektů. Smaltované tabule s informacemi o památkách vzešly hlavně od místních obyvatel. Každá z budov zařazených do projektu je označena popiskem, který informuje o její výstavbě a historii.

„V prvním kole projektu jsme umístili šestnáct tabulí, mezi jinými na letohrádek Portheimka, na Smíchovskou tržnici, Raudnitzův dům nebo Dům U Karla IV. Věřím, že tato značení přispějí ke zlepšení kulturního povědomí o zdejší architektuře,“ vyjádřil se k projektu místostarosta pro kulturu Michal Šesták.

Plechové smaltované bombírované cedule v historizujícím styAlu vyrobila slavná smaltovna v Hlubočepích. Každá z tabulí nese stručné informace o výstavbě, architektuře a historii budovy, na níž je umístěna.