Studenti architektury představují svoji vizi budoucnosti Smíchova

13/06/2011

Více než desítku návrhů od drobných staveb až po urbanistické studie představují v současnosti studenti Fakulty stavební a Fakulty architektury ČVUT na půdě městské části Praha 5. Vizualizace návrhů mohou návštěvníci spatřit ve všední dny od 2.6. do 24.6. 2011 v nově zrekonstruované výstavní síni v prostorách radnice na adrese Štefánkova 13-15 na Smíchově.

„Každý den navštíví výstav zhruba dvacet zájemců o architekturu. Nejvíce preferují návrhy zahrnující zeleň a přírodní prvky. Obdivu se ale těší také moderně pojaté současné stavby na území městské části,“ zhodnotil zájem veřejnosti personál výstavy.

Projekty vznikly jako semestrální práce studentů a přináší jednu z možných podob budoucího Smíchova. Návštěvníci si na výstavě mohou prohlédnout například oživení Vltavského nábřeží, rozvoje jižní části Smíchova nebo alternativní využití Dětského ostrova.

„Vize budoucí podoby Prahy 5 nastíněná mladými architekty nám slouží především jako inspirace pro současný rozvoj a stavební práce v naší městské části. Není vyloučeno, že některou z vystavených studií budou moci v budoucnu občané vidět realizovanou,“ doplnila Ing. arch. Elena Lacinová z ÚMČ Praha 5.