Strom svítí, vánoční program začíná

04/12/2012

Radní a zástupci městské části Praha 5 v pondělí 3. prosince 2012 slavnostně rozsvítili na pěší zóně Anděl vánoční strom a zahájili tak vánoční slavnosti. V jejich úvodu zahrála skupina Olympic revival.

Posledních pět vteřin do rozsvícení stromu odpočítala moderátorka spolu s 1. zástupcem starosty Ing. Miroslavem Zeleným, zástupci radnice a několika stovkami lidí, kteří zcela zaplnili pěší zónu. Za mohutného potlesku tak odstartoval vánoční program na pěší zóně Anděl, který potrvá denně od 15:30 do 18:30 až do 23. prosince.

„Lidé si mohou poslechnout například Heidi Janků, Martina Maxu, Yoyoband a mnoho dalších“, řekl radní pro oblast kultury Michal Šesták a dodal, že ho na trzích zaujala možnost vychutnat si svařené víno v keramickém hrnku s vánočními motivy.

Poslední listopadovou sobotu byl na pěší zóně u Anděla zahájen vánoční trh, který nabízí denně od 9 do 19 hodin pestrou směs vánočního zboží a dárků převážně české výroby.

V Praze 5 se koná do konce roku mnoho událostí, na které MČ P5 přispěla. Navštívit od 4. prosince můžete vernisáž obrazů a maleb Josefa Lady (do 4. ledna 2012) v Galerii Portheimka, dárky rozdá Mikuláš dne 5. prosince nejen na pěší zóně u Anděla, ale také barrandovským dětem, kde se již ve středu v 11 hodin otevírá nově zrekonstruované dětské hřiště vybudované za podpory Nadace ČEZ (poblíž ulice Lamačova). Fotbalové hvězdy uvidíte v barrandovské X3M aréně 15. prosince a 25. prosince 2012 kulturní klub Poštovka pořádá již tradiční vánoční koncert souboru Bach-Collegium Praha v kostele sv. Václava na Smíchově.

Hezké Vánoce přejí radní MČ Praha 5.