Strojová výsadba cibulovin v parcích Prahy 5

07/11/2017

Ve druhém listopadovém týdnu proběhla v parku nám. 14. října, a parku Sacré Coeur, unikátní výsadba cibulovin speciálním sázecím strojem. Jedná se o holandský stroj, jediný v republice, který byl vyvinut speciálně pro použití na veřejných prostranstvích.

Je konstruován pro výsadbu u okrajů chodníků, pro květinové záhony a pro trávníkové plochy. Cibuloviny vysázené tímto způsobem vyžadují jen minimální údržbu. Rovněž takto mechanizovanou výsadbou se ušetří značné finanční prostředky, zejména za lidskou práci. Do záhonů v parku nám. 14. října byla provedena výsadba cibulovin v počtu 9475 kusů a stejný počet cibulovin pak vysázen do trávy v parku Sacré Coeur. Servisní práce s obsluhou sázecího stroje a celkovou přípravu provedla CENTRA a.s. – Zahradnické služby. Výsadba je financována z rozpočtu Městské části Praha 5.