Starosta se sešel s demonstranty před radnicí

12/09/2013

Starosta MČ Praha 5 Ing. Miroslav Zelený (UNP) se v poledních hodinách dne 12. 9. 2013 vydal mezi demonstranty, aby jim přednesl své vyjádření k dnešním protestům před smíchovskou radnicí a pozval je na zastupitelstvo, které se koná od 13:00.

Stanovisko starosty MČ Praha 5, Miroslava Zeleného k dnešním protestům:

1. Radnice Prahy 5 občanské iniciativy respektuje a v mnoha ohledech s nimi velmi úzce spolupracuje.
  2. Je očividné, že některé iniciativy stojí na půdorysu politických stran. V případě Za5 jde o iniciativu Strany zelených a jejího dlouholetého místního představitele pana Budína. Dnešní demonstraci proto považujeme za skrytou předvolební kampaň této strany a apelujeme na média, aby se s tímto faktem ztotožnila.
  3. Mrzí nás, že Strana zelených dlouhodobě odmítá standardní nástroje politického boje a namísto diskuse o vážných tématech na půdě zastupitelského pléna preferuje teatrální akce na ulicích.
  4. Musíme rovněž konstatovat, že jsme od iniciativy Za5 nikdy v minulosti neobdrželi žádný konkrétní požadavek, na jehož základě bychom mohli diskutovat o tématech, která se nyní snaží prezentovat před veřejností na své nátlakové akci.
  5. Rádi bychom všechny zúčastněné pozvali na dnešní jednání Zastupitelstva, v jehož úvodu starosta MČ Prahy 5 Ing. Miroslav Zelený navrhne, aby bylo nejprve hlasováno o bodech doručených opoziční Stranou zelených.
  6. Rádi bychom se rovněž ohradili vůči termínu „megadeveloperské projekty“, který zde dnes padl. Za našeho působení na Radnici nebyl schválen žádný projekt, který by tomuto termínu odpovídal. Naopak se dlouhodobě a systematicky zabýváme rozkrýváním nestandardních kroků, které v developerské oblasti činila minulá radnice (Farkáň, Vidoule atp.).