Starosta Prahy 5 splnil slovo – jeho diplomová práce je k dispozici

02/10/2009

Starosta MČ Praha 5 Milan Jančík splnil svůj veřejný slib a doručil na úřad svou diplomovou práci, tak jak řekl ve středu novinářům na tiskové konferenci. Tam také seznámil novináře se svou rigorózní prací, indexem ze Západočeské university v Plzni a dále se svou prací pro získání titulu MBA. Reagoval tak na řadu článků, kde se ve spojení se Západočeskou univerzitou v Plzni objevuje jeho jméno. Všechny zmíněné dokumenty jsou novinářům k dispozici u tiskového mluvčího MČ Praha 5.

„Chtěl bych v první řadě poděkovat mé manželce Lence Jančíkové, že ve svém volném čase dojela na chalupu a přivezla mou diplomovou práci. Reagoval jsem okamžitě a ukázal novinářům veškeré doklady o mém studiu. Je však vidět, že stále platí, že kdo chce psa bít, najde si hůl. Nevidím jediný důvod, proč bych nemohl mít svou diplomovou práci na chalupě,“ vyjádřil se starosta MČ Praha 5 Milan Jančík. „Rád bych také vyzval kolegu Lukáše Budína a další opoziční zastupitele, aby se zdrželi komentářů o mém studiu. Televize Prima, pořad Reportéři České televize i někteří novináři při honbě za senzací neváhají točit a psát nevyvážené a tendenční reportáže a články, aniž by si ověřili získané informace, které nemusí ve všech případech být pravdivé,“ dodává starosta.

Kontroverzní starosta také zve občany, novináře i členy politických stran ze ZMČ Praha 5, kteří touží vidět doklady o jeho studiu, aby se přišli podívat v pondělí 5. 10. 2009 od 14.00 do 17.00 h do mobilní kanceláře MČ Praha 5 na Pěší zónu Anděl, kde budou ostatky jeho prací vystaveny.