Starosta Prahy 5 Miroslav Zelený předal cenu vítězům VW Maratonu Praha

13/05/2013

Přes 9500 závodníků se v neděli 12. května 2013 vydalo na trasu nejznámějšího maratonu v České republice, která vedla také přes území městské části Praha 5. Devatenáctého ročníku VW Maratonu Praha se zúčastnili běžci 78 národností, 52 % startujících bylo z České republiky. Celkovým vítězem maratonu se stal s časem 2:08:51 Nicolas Kemboi z Kataru, mezi ženami uspěla Caroline Rotich z Keni.

Český mistrovský titul získal ve svém teprve druhém maratonu 23letý Jiří Homoláč z Brna. V ženské kategorii zvítězila Petra Pastorová, která si na Staroměstském náměstí převzala vítězný pohár z rukou starosty Prahy 5.

„Jsem velice rád, že trasa maratonu prochází i územím městské části Praha 5. Je to krásná část metropole, kterou je zapotřebí vidět, a toto je příležitost, jak prezentovat její krásu do celého světa,“ neskrýval nadšení ze závodu starosta Prahy 5 Ing. Miroslav Zelený.

Na trati se objevila řada zajímavých osobností, profesionální mistři světa v boxu István Kovács a Dariusz Michalczewski, badmintonista Petr Koukal, moderátor ČT a ČRo Martin Veselovský, kardiochirurg Jan Pirk a mnozí další. Do štafety se na desetikilometrový úsek postavil dvojnásobný stříbrný olympijský medailista, veslař Ondřej Synek.