Starosta Milan Jančík přivítal prvňáčky

03/09/2008

Na začátku nového školního roku objíždí starosta Milan Jančík školy v obvodu páté městské části. Jako první navštívil v pondělí 1.9. v 8:00 základní školu ve Weberově ulici, kde uvítal jménem radnice prvňáčky při jejich prvním dni vyučování.

Jsem rád, když dokážu vyjukané prvňáčky rozesmát,“ říká starosta Jančík „nicméně téma školství v městské části Praha 5 beru velmi vážně. A mohu říct, že po několika prvních návštěvách na základních školách z nich mám dobrý pocit,“ dodal.

Malí studenti dostávají na setkáních malý dárek, který jim zpříjemní první školní dny. Starosta má v plánu v průběhu prvních čtrnácti zářijových dnů navštívit celkem šestnáct škol, zvláštní důraz klade na základní školy pro sluchově a zrakově postižené děti.

V pondělí také navštívil Fakultní základní školu Barrandov II v naší městské části pražský primátor Pavel Bém společně se senátorem Miroslavem Škaloudem a poslancem Tomášem Kladívkem.

Vybral jsem si návštěvu na této škole, protože jsem chtěl vidět školu snů, kterou tato bezpochyby je. Je skvělé, že zde mají děti už na druhém stupni různá zaměření vzdělávání – mohou zde studovat v jazykové třídě, ve třídě zaměřené na sport, výtvarnou výchovu nebo třeba informatiku. Zároveň je celý areál bezbariérový a kantoři se zde soustředí i na děti s poruchami učení,“ řekl pražský primátor Pavel Bém při návštěvě ZŠ Barrandov II.

Škola na Barrandově je počtem žáků třetí největší školou v Praze. Ve školním roce 2007/2008 ji navštěvovalo celkem 834 žáků. Primátor si vybral FZŠ Barrandov II jako školní zařízení pro handicapované žáky. V listopadu 2007 bylo MČ Praha 5 kompletně zprovozněno zařízení, které umožňuje žákům na vozíčku bezproblémový vstup a pohyb po budově školy, včetně sociálního zařízení a tělocvičny.