Starosta MČ Praha 5 kontroloval Vltavu

06/03/2009

Starosta MČ Praha 5 dnes dopoledne navštívil smíchovské nábřeží a osobně zkontroloval přípravy na první povodňový stupeň. V 10:20 podle informace Povodí Vltavy bylo již v Praze na Vltavě dosaženo prvního povodňového stupně.

„Spolupracujeme na přípravách protipovodňových opatření. Během noci se vyklízela náplavka v úseku U loděnice nad Palackým mostem v Praze 5 a byla zastavena lodní doprava před a nad Prahou. Postupujeme v souladu s povodňovým plánem při prvním povodňovém stupni na Vltavě, který nastal v Praze během dnešního dopoledne. V současné době nehrozí žádné nebezpečí a veškerá opatření jsou preventivní,“ vyjádřil se starosta MČ Praha 5 Milan Jančík.

Během noci byly vyklizeny náplavky také v Praze 1 a 2. Dnes v 9:20 byla uzavřena protipovodňová vrata na Čertovce a byla zastavena lodní doprava před a nad Prahou. Odbor krizového řízení města spolu s Povodím Vltavy, bezpečnostními složkami a dalšími organizacemi situaci monitoruje a další opatření budou přijata podle povodňového plánu hlavního města Prahy.

Mezi protipovodňová opatření v průběhu 1. SPA patří zastavení lodní dopravy v Praze, vyklizení zbývajících náplavek v Praze 5, uzavření ocelových vrat pod hotelem Four Seasons, výstavba mobilního hrazení v průchodu do Divadelní ulice a přesun lodí do ochranných přístavů.

Průtok na Vltavě:

• Pátek 6. března v 13:42 – 525 m3/s