Starosta Jančík řádně vystudoval vysokou školu

30/09/2009

Na dnešní tiskové konferenci MČ Praha 5 seznámil novináře starosta městské části Praha 5 Milan Jančík se svou rigorózní prací, indexem ze Západočeské university v Plzni a dále se svou disertační prací pro získání titulu MBA. Reagoval tak na řadu článků, kde se ve spojení se Západočeskou univerzitou v Plzni objevuje jeho jméno.

„V žádném případě nechci, abych byl jako rukojmí některých takzvaných novinářů zneužíván pro poškozování dobrého jména právnické fakulty v Plzni a poslední řadě jména svého. Bylo mi ctí tuto fakultu studovat i dokončit a posléze absolvovat rigorózní zkoušku za účelem získání titulu JUDr. Svou práci jsem na fakultě řádně odevzdal. Nebyl bych překvapen, kdyby se zmizelé práce objevily na trhu za účelem jejich zpeněžení. Je s podivem, že zmizely práce politiků a prominentů. V žádném případě jsem nestudoval dva nebo tři roky, případně ještě méně, jak se někde píše. Řádně jsem studoval od roku 2000 do roku 2004. Využil jsem možnosti kontrakce třetího a čtvrtého ročníku. Uráží mě, že někdo zpochybňuje mé studium a budu se proti těmto pisálkům opět bránit právní cestou. Pokud si bere seriózní týdeník Euro jako plnohodnotný zdroj informací internetový server Pražská štětka, o něčem to nepochybně svědčí,“ vyjádřil se starosta MČ Praha 5 Milan Jančík.

Redaktor týdeníku Euro zaslal na tiskový odbor několik dotazů. Vzhledem k tomu, že týdeník Euro již několikrát uveřejnil nepravdivé informace o úřadu městské části Praha 5 i o starostovi Milanu Jančíkovi a dotazy přímo nesouvisely s výkonem funkce starosty, sdělil tiskový mluvčí Radovan Myslík redaktorovi Martinu Rychlíkovi, že jde o problém Západočeské univerzity nikoliv radnice Prahy 5. Není tedy pravdou, že by tedy ze strany radnice nebylo reagováno.