Starosta Jančík: Řádně jsem vystudoval vysokou školu a vše jsem doložil

23/11/2009

Reakce starosty Milana Jančíka na opakované dezinformace v tisku

Kontroverzní starosta městské části Praha 5 Milan Jančík opět nabízí novinářům k nahlédnutí svou diplomovou a rigorózní práci, index ze Západočeské university v Plzni a dále svou disertační práci pro získání titulu MBA. Reaguje tak na řadu článků, ve kterých se ve spojení Západočeskou univerzitou v Plzni objevuje jeho jméno. Nabídku starosty prohlédnout si a vyfotografovat jeho práce i index využilo hned několik novinářů.

„Opět přistupuji k tomuto kroku. Všem novinářům, kteří měli zájem, jsem již všechny tyto práce ukázal, ale po další řadě lživých a útočných článků tak ještě jednou učiním. V žádném případě jsem nestudoval dva nebo tři roky, případně ještě méně, jak se někde píše. Řádně jsem studoval od roku 2000 do roku 2004. Využil jsem možnosti kontrakce třetího a čtvrtého ročníku. Uráží mě, že někdo zpochybňuje mé studium a budu se proti těmto nařčením opět bránit právní cestou. Podle mých informací neexistovala do roku 2006 povinnost zveřejňovat tyto dokumenty. Netuším, jak jsem si mohl být vědom nekorektnosti svého studia. Jedná se zjevný nepořádek fakulty, který je zneužit k politickému útoku na mou osobu,“ vyjádřil se starosta MČ Praha 5 Milan Jančík. „V žádném případě nezávidím novému děkanovi jeho nelehkou pozici, a pokud bude potřeba, budu se snažit být nápomocen s odstraněním nesrovnalostí v evidenci fakulty. Dosud se mi však nikdo z fakulty neozval,“ dodává.

Redaktorce Lidových novin bylo včera nabídnuto, že si dnes, tedy v pondělí 23. 11. 2009, může index i zmíněné práce prohlédnout. Dále byla upozorněna, že v rámci objektivity by měla napsat a vydat tento článek až poté, co se s těmito dokumenty seznámí. Výsledek její objektivní novinářské práce jste si mohli přečíst v dnešních Lidových novinách.