Starosta Jančík chce novou policejní služebnu v Košířích

21/02/2008

Starosta městské části Praha 5 Milan Jančík jedná s investorem projektu v Nových Košířích společností RS Development, aby se rozšířila policejní služebna prvního stupně Policie ČR do oblasti, kde budou nově vybudované bytové a kancelářské prostory. Jednání se týkají především nalezení prostoru, aby se zlepšila obslužnost a bezpečnost dané lokality. Starosta věří, že v nejbližší době bude nalezen prostor o velikosti zhruba 1000 m2, které je nutné pro vybudování policejní služebny prvního stupně.

„Vzhledem k rozšíření počtu obyvatel v lokalitě Nové Košíře je nutné zřídit policejní služebnu v daném území tak, aby se zlepšila obslužnost území policií,“ prohlásil starosta Milan Jančík.

Starosta pověřil jednáním také předsedu bezpečnostního výboru MČ Prahy 5 Milana Kudryse.

Celý projekt Nové Košíře se skládá z pěti etap, každá etapa obsahuje jednu nebo více staveb a s jejich dokončením se počítá do konce roku 2011. Všechny připravované stavby reflektují na stávající urbanismus lokality a nenásilně ho doplňují moderním pojetím dnešní architektury. Celková plocha budoucích staveb všech etap činí cca 60 000m2. V jednotlivých budovách budou byty, kanceláře, školy, obchodní plochy, ubytovací zařízení a plochy pro organizace městské části Praha 5.

V současné době probíhají projekční práce na některé stavby a zajišťují se jednotlivá povolení pro realizaci, první realizace by měla být zahájena do konce roku 2008 a to u staveb Starokošířská avenue a Plzeňská Třída.