Starosta a zástupci radnice přivítali děti ve školách

02/09/2013

Starosta Prahy 5 Miroslav Zelený (UNP) a další představitelé vedení radnice navštívili u příležitosti zahájení nového školního roku základní a mateřské školy v městské části. Prvňáčci navíc získali od radnice věcné dárky, které jim pomohou při vzdělávání.

Přechod z mateřské, do základní školy je velkou událostí nejen ve vašich životech, ale i v životech vašich rodičů. Je mi proto velkou ctí vás uvítat do jednoho z nejdůležitějších období života, období vzdělávání,“ přivítal žáky prvních tříd v ZŠ Drtinova starosta Miroslav Zelený (UNP).

Děti od vedení radnice obdržely školní desky plné překvapení (například: cvičební sešit, pastelky s fixama apod.) a také knihu plnou abecedy „Dědkovy říkanky“.

První školní den je vždy plný krásných emocí. Děti prvních tříd ještě neví, co je čeká, tak se usmívají a těší se na první zazvonění. Ty nemilé emoce, vstávání a trpělivost při hodinách přicházejí až v nadcházejících dnech. Proto přeji rodičům, učitelkám i dětem trpělivost a hodně úspěchů při zdolávání zkoušek,“ řekl radní Marek Kukrle (UNP) v ZŠ Santoška.

Překvapení čekalo také na děti v mateřských školách. Kromě zvýšené kapacity školek na děti čekala nová hřištěnově vybavené třídy.

V letošním roce je díky investicím Prahy 5 zmodernizováno osm školních zahrad. Děti navštěvující tyto mateřské školky získají nová a hlavně bezpečná hřiště, a to s ohledem na potřeby dané věkové kategorie,“ sdělil zástupce starosty Jaroslav Nedvěd (UNP).