Stanice metra Smíchovské nádraží bude od středy opět v provozu

04/06/2013

V úterý v odpoledních hodinách starosta Prahy 5 Miroslav Zelený a ředitel DPP Milan Křístek osobně zmapovali dopravní situaci na tramvajovém úseku mezi stanicemi Na Knížecí a Radlická, tedy na trase, kde byl během pondělí přerušen provoz metra. Na základě vyhodnocení situace obnoví dopravní podnik ve středu od 5.00 hodin provoz stanice metra Smíchovské nádraží.

Podle starosty smíchovské radnice patří tento dopravní úsek k velmi vytíženým. Zprovoznění metra proto lidem přepravu velmi usnadní.

Rád bych řediteli dopravního podniku poděkoval za součinnost. Díky jeho osobní návštěvě se mohl přímo seznámit s aktuálním stavem dopravy v Praze 5 i s různými opatřeními, která byla v důsledku povodní zavedena,“ ocenil přístup vedení DPP starosta Miroslav Zelený (UNP).

Kromě stanice Smíchovské nádraží obnoví DPP provoz také ve čtyřech dalších stanicích, včetně stanice Muzeum. Od středečního rána tak budou jezdit linky metra následovně:

• Linka A: Depo Hostivař – Muzeum A
  • Linka B: Černý Most – Českomoravská a Zličín – Smíchovské nádraží
  • Linka C: Letňany – Kobylisy a Háje – Muzeum

Jsem rád, že můžeme začít postupně obnovovat provoz metra. I když jde jen o pět stanic, jsou pro dopravu v Praze důležité, a to se týká zejména Smíchovského nádraží a Muzea. Další spouštění provozu bude záležet výhradně na množství vody ve Vltavě, pokud dojde k poklesu, tak jsme připraveni pokračovat v přípravě zprovoznění dalších stanic,“ uvedl Milan Křístek, generální ředitel DPP.

Obnova autobusové dopravy na Strakonické ulici

Znovu zavedena bude dle DPP také autobusová doprava na Strakonické ulici. Tímto opatřením se autobusy 129, 241, 244 a 172 vracejí do svých obvyklých tras do Zbraslavi, Chuchle a Radotína. Odklon autobusů ze Strakonické ulice byl způsoben postavením protipovodňových zábran na velkou vodu z Vltavy.